+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Artykuły | Katalog firm | Rejestr pośredników | Kredyty hipoteczne | Projekty domów | Forum| Pomoc | Kontakt
2016-09-12 Centrum mniej zanieczyszczone niż jego okolice Badania naukowców z AGH wykazały, że małe miejscowości są bardziej zanieczyszczone niż centrum miasta.... więcej »
Ostatnio na forum:

Tagi:

Deweloperka w Szczecinie i BydgoszczyZdecydowanie największym zainteresowaniem wśród deweloperów z regionu północno-zachodniej Polski cieszy się Szczecin. Duża dostępność terenów pod inwestycje (Szczecin należy do czołówki miast Polski pod względem zajmowanej powierzchni) sprzyja rozwojowi budownictwa mieszkaniowego, a w szczególności budownictwa jednorodzinnego. W mieście realizowanych jest ponad dziesięć osiedli domów jednorodzinnych. Są to przeważnie domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, rzadziej w wolnostojącej.

Kupno domu od deweloperów to wydatek rzędu 700 tys. zł. W zależności od standardu wykończenia oraz powierzchni działki ceny te mieszczą się w przedziale od 430 do 1.650 tys. zł, a w sporadycznych przypadkach sięgają nawet dwóch milionów zł. Najbardziej popularną dzielnicą pod budownictwo jednorodzinne jest dzielnica Zachód. Podaż mieszkań w projektach wielorodzinnych w Szczecinie wynosi ponad 3,7 tys. lokali. Są to mieszkania, których budowa już się rozpoczęła oraz te, które są w planach deweloperów.

Aktualnie dostępnych w sprzedaży jest niecałe 1.000 lokali mieszkalnych. Ceny mieszkań ściśle zależą od dzielnicy, w jakiej się one znajdują. Najdroższe mieszkania położone są w dzielnicy Śródmieście - tam średnio zapłacimy za mieszkanie 6.620 zł/mkw. Najwięcej nowych mieszkań powstaje w dzielnicy Północ, ceny są tam znacznie niższe niż w Śródmieściu i zbliżone są do średniej dla całego miasta, która wynosi 5.440 zł/mkw. Najtańsze mieszkania znajdują się w prawobrzeżnej części miasta, tam średnia cena kształtuje się poniżej poziomu 5.000 zł/mkw.Źródło: Emmerson S.A., Dział Badań i Analiz

Nieco mniej mieszkań niż w Szczecinie planują oddać do użytku bydgoscy deweloperzy (około 2,5 tysiąca mieszkań). Według szacunków Działu Badań i Analiz firmy Emmerson, w aktualnie realizowanych projektach deweloperskich w Bydgoszczy pozostało jedynie 20% nowych mieszkań do kupienia. Świadczy to z pewnością o dużym popycie na nowe mieszkania, co ma niestety odzwierciedlenie w cenie mieszkań.

Za przeciętne mieszkanie o powierzchni 60 mkw. trzeba zapłacić kwotę w wysokości ok. 330 tys. zł, co w przeliczeniu na cenę jednostkową daje wartość 5.500 zł/mkw. Jest to dość spora kwota zważywszy na fakt, że ceny mieszkań z rynku wtórnego są o wiele niższe. Mieszkania w pobliskim Toruniu są cenowo zbliżone do cen w Bydgoszczy. Średnia cena kształtuje się na poziomie 5.100 zł/mkw., jednak liczba inwestycji deweloperskich jest znacznie mniejsza - aktualnie powstaje zaledwie 6 projektów.

W artykule wykorzystano dane z raportu "Rynki Mieszkaniowe Miast Wschodzących 2008"

Źródło: Emmerson

Podyskutuj o tym na naszym forum nieruchomości

Na góre strony

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/dom/domains/mieszkaniowy.com/public_html/news.php on line 59

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/dom/domains/mieszkaniowy.com/public_html/news.php on line 68
Brak komentarzy, twój bedzie pierwszy.
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz do tego artykułu:
Nick
Tekst z obrazka: nofollow
Treść
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Mieszkaniowy.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
wykonano w ≈ 0.593363 sek