+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Artykuły | Katalog firm | Rejestr pośredników | Kredyty hipoteczne | Projekty domów | Forum| Pomoc | Kontakt
2016-09-12 Centrum mniej zanieczyszczone niż jego okolice Badania naukowców z AGH wykazały, że małe miejscowości są bardziej zanieczyszczone niż centrum miasta.... więcej »
Ostatnio na forum:

Tagi:

Wzrost cen w 7 grupach towarowych - PSBW maju 2012 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 7 grupach towarowych. Spadły jedynie ceny pokryć i folii dachowych, rynien. Ceny w dwóch grupach nie zmieniły się - wynika z analizy Polskich Składów Budowlanych.
"W maju 2012 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 7 grupach, najbardziej suchej zabudowy (+14,8 proc.) oraz narzędzi i sprzętu budowlanego (+12,6 proc.). Wzrosty w grupach: silikatów, gazobetonów, izolacji termicznych, chemii budowlanej oraz stolarki otworowej mieściły się w granicach ok. 1 proc. lub poniżej" - napisano w komunikacie.

"Spadły jedynie ceny pokryć i folii dachowych, rynien (-0,8 proc.). Ceny w 2 grupach nie zmieniły się" - napisano.

W kategorii "inne" wzrosły ceny kostki brukowej (+1,5 proc.) oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,9 proc.).

"Spadły natomiast ceny farb, lakierów, tapet (-3,5 proc.), wyrobów stalowych (-1,4 proc.) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (-1 proc.). Nie zmieniły się ceny cementu, wapna oraz bram i ogrodzeń" - napisano.

PSB podały, że wskaźnik optymizmu związany ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-IV 2012 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 8,9 proc., ale już w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym przeważył pesymizm - wskaźnik minus 4,9 proc.

"Równolegle dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto - plus 8,2 proc., natomiast w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym był to minus 8,1 proc." - napisano

Podyskutuj o tym na naszym forum nieruchomości

Na góre strony
Brak komentarzy, twój bedzie pierwszy.
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz do tego artykułu:
Nick
Tekst z obrazka: nofollow
Treść
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Mieszkaniowy.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
wykonano w ≈ 0.613704 sek