+ Dodaj ogłoszenie / Zaloguj
Aktualności | Artykuły | Katalog firm | Rejestr pośredników | Kredyty hipoteczne | Projekty domów | Forum| Pomoc | Kontakt
2016-09-12 Centrum mniej zanieczyszczone niż jego okolice Badania naukowców z AGH wykazały, że małe miejscowości są bardziej zanieczyszczone niż centrum miasta.... więcej »
Ostatnio na forum:

Tagi:

Chcesz kupić nowe mieszkanie? Masz w czym wybierać.W II kw. 2012 r. na większości rynków pierwotnych odnotowano absolutnie rekordowe poziomy oferty. Związane były one z wejściem w życie tzw. ustawy deweloperskiej, a dokładniej z chęcią uniknięcia przez deweloperów pewnych obowiązków w niej zapisanych. W rezultacie na koniec czerwca 2012 r. na rynkach 7 miast systematycznie monitorowanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson w ofercie deweloperów znajdowało się aż 56,3 tys. mieszkań. Dzięki temu klienci mieli do wyboru rekordową liczbę lokali. A jak sytuacja wygląda obecnie? 

 

Znane są już wyniki szczegółowego monitoringu inwestycji deweloperskich, jaki na potrzeby raportów podsumowujących pierwotny rynek mieszkaniowy w wybranych miastach przeprowadzają analitycy Działu Badań i Analiz firmy Emmerson. Zagregowane dane z rynku warszawskiego, krakowskiego, łódzkiego, wrocławskiego, poznańskiego, gdańskiego oraz katowickiego wskazują, iż na koniec września br. liczba mieszkań oferowanych w sprzedaży przez deweloperów sięgała niemal 54 tys. lokali. Znajdują się wśród nich zarówno mieszkania w już ukończonych budynkach, mieszkania w budowie, jak i mieszkania, których budowa jeszcze się na dobre nie rozpoczęła. Tym samym oznacza to, iż oferta deweloperów w ujęciu kwartalnym zmniejszyła się o nieco ponad 4%. Pomimo tego spadku pozostaje ona wciąż na niezwykle wysokim poziomie. Dokładnie rok wcześniej deweloperzy w analizowanych miastach wystawiali do sprzedaży o ponad 13% mniej mieszkań.

 

Bezspornym faktem jest bardzo szeroka oferta deweloperów. Inną kwestią jest jej dopasowanie do możliwości finansowych klientów. Jeśli potencjalny zainteresowany dysponuje odpowiednimi zasobami finansowymi lub nie ma problemu z ich pozyskaniem, to w tym momencie ma naprawdę wyjątkowo bogaty wybór. Bardzo duża liczba mieszkań w ofercie może sprawiać jednak złudne wrażenie, iż znalezienie odpowiedniego mieszkania będzie banalną sprawą. O tym, że tak nie jest przekonują się osoby, które rozpoczynają faktyczne poszukiwania. W większości przypadków trzeba włożyć naprawdę sporo wysiłku, czasu i zaangażowania, aby znaleźć lokum spełniające nasze oczekiwania co do lokalizacji, metrażu, ceny, rozkładu pomieszczeń, położenia w budynku, itp.

 

 


Podyskutuj o tym na naszym forum nieruchomości

Na góre strony

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/dom/domains/mieszkaniowy.com/public_html/news.php on line 59

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/dom/domains/mieszkaniowy.com/public_html/news.php on line 68
Brak komentarzy, twój bedzie pierwszy.
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz do tego artykułu:
Nick
Tekst z obrazka: nofollow
Treść
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Mieszkaniowy.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
wykonano w ≈ 0.614184 sek